Vítězslav Vávra je zpěvák pop music, narodil 16.5.1953 v Praze. V minulosti si vysloužil přezdívku zpívající bubeník za svoje exhibice za bubny při vystoupeních.

Úplně na počátku v roce 1969 založil kapelu „Hills“, se kterou vystupoval na různých kulturních akcích. Posléze se stal v roce 1975 členem kapely skladatele Petra Hanniga, která roku 1979 pojmenovala jménem „Maximum“. Byla to doba největších hudebních hitů jako Citronová holka, Holky z gymplu, atd. Od roku 1986 vystupoval po boku svoji manželky Věry Špinarové po celém Československu a dokonce se i přestěhoval do Ostravy, kde spolu bydleli. Následně od roku 1988 jezdil úspěšnou šnůru s divadelním přestavením Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře.

V této poměrně úspěšné době 80. let minulého století byl dokonce osloven a následně nazpíval stejnojmennou pilotní píseň k nesmrtelně známé komedii „Jak svět přichází o básníky“. Za dobu svojí kariéry vydal celkem 4 gramofonové LP desky a 4 CD desky. V roce 2007 vydal také svojí knihu Pamětník, která je v podstatě Víťův životopis.

Mimo hudebních aktivit zasáhl svou činností i do politiky a v parlamentních volbách v roce 2010 kandidoval za stranu Suverenita - blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu na funkci poslance.

V současné době Vítězslav Vávra vystupuje se svými sólo vystoupeními a nesmrtelnou popularitu potvrzuje trvalá podpora ze strany fanoušků.

Citrónová holka
Dívka Gloria
Holky z gymplu
Jak svět přichází o básníky
Pamětník
Správné holky, hlaste se
Už se nebudu ptát